OASIS PARK FUERTEVENTURA - KRÓTKA RELACJA


     Oasis Park to jedna z głównych atrakcji na Fuerteventurze i chyba najpiękniejsze zoo w jakim kiedykolwiek miałam okazję być. Na początek kilka informacji organizacyjnych: do parku można się dostać z terenu całej wyspy specjalnymi autokarami, których nie sposób przeoczyć. Są bardzo charakterystyczne i opisane tak, żeby żaden turysta nie miał wątpliwości gdzie dojedzie. Są darmowe dla odwiedzających park i jeżdżą (mogę się mylić) co godzinę. My nasze bilety kupiłyśmy przy okazji wizyty rezydenta i kosztowały nas około 25€ za osobę. 


    Park jest przeogromy, dlatego warto poświęcić na niego cały dzień i w koszty wyjścia wliczyć obiad na miejscu. Byłyśmy tam cały dzień, a i tak nie dałyśmy rady obejrzeć wszystkiego. Obiekt składa się z części poświęconej dla zwierząt oraz z ogrodu botanicznego, którego niestety widziałyśmy tylko skrawek, bo przestawiły nam się zegarki (obu, naraz!) i myślałyśmy, że musimy się już spieszyć na nasz autobus. 


    Park jest świetnym miejscem dla dzieci i nie tylko. ;) W ofercie Oasis znajdziemy między innymi przejażdżki na wielbłądach, pokaz oraz pływanie z fokami oraz pokaz dużych papug latających nad naszymi głowami. Za symboliczne 1€ można kupić pokarm odpowiedni dla zwierząt i samodzielnie je nakarmić. 


      To co wyróżnia to miejsce spośród innych to to, że zwierzęta są dosłownie na wyciągnięcie ręki. Taras przy żyrafach jest na wysokości ich oczu, wielbłądy chętnie wystawiają pyski do głaskania, a słoniom można podać jedzenie prosto do wyciągniętej trąby - niesamowite przeżycie dla osób w weku od 0 do 100 lat! :)


    Na początku byłam sceptycznie nastawiona do tej wycieczki, bo byłam przekonana, że to po prostu kolejne zwykłe zoo, ale po wizycie mogę szczerze powiedzieć - nie wahajcie się! To fantastyczne miejsce! 


      Nie obawiajcie się też odległości. Główne atrakcje parku są świetnie skomunikowane - małe, otwarte busiki jeżdżą w tę i z powrotem, a kolejki do nich nie są bardzo duże. 


      Do następnego!
A.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

FUERTEVENTURA W JEDEN DZIEŃ - CO WARTO ZOBACZYĆ?

5 RZECZY, KTÓRE ZASKOCZYŁY MNIE NA FUERTEVENTURZE

CO WARTO KUPIĆ W TURCJI?